follow

A început „încălzirea” pentru noul sezon: 2-2 cu selecţionata UCLA

Matrix şi Deki au marcat primele goluri ale băieţilor noştri în inter-sezon, în amicalul încheiat la egalitate, 2-2, cu o selecţionată UCLA. Americanii au deschis scorul în prima repriză (eu n-am înţeles, în perioada asta noi chiar am jucat în 12?), după pauză „nerazzurri” întorcând rezultatul. Scorul final a fost stabilit de Griffin, iar Milito a ratat ocazia de a marca primul său gol la Inter.

Nu avem de ce să ne facem griji, mă îndoiesc de faptul că rezultatul a contat prea mult pentru cineva. Primul amical serios va avea loc duminică, împotriva mexicanilor de la Club America.

Inter - UCLA 2-2 (Materazzi 51, Stankovic 68 / Carasco 39, Griffin 71)

INTER: Prima repriză: Belec; Cordoba, Burdisso, Samuel, Stankovic, Muntari, Vieira, Cambiasso, Obi, Mancini, Balotelli, Destro

Repriza a doua: Orlandoni; Mancini, Burdisso, Materazzi, Chivu; Quaresma, Khrin, Thiago Motta; Stankovic; Ibrahimovic, Milito

UCLA: Perk; Sacharin (R.Hollingshead 60), Alvarado (Birnbaum 69), Avalos (Mandlebaum 74), Suits; Carasco (Rayner 46), Akugo, Stevens, Paul (Munoz 66); Nakazawa (Collins 65); Griffin.